Calbee

Obrázek calbee.jpg

Calbee začala vystupovat především jako pražská techno djka v roce 2009. Počátkem 90.let se však zajímala o kapelu Depeche Mode, KLF, 2 Unlimited aj. které ji tehdy ovlivnily velkým zájmem o hudbu. V dalších letech se na parties seznamuje s různými styly elektronické hudby a nejvíce jí osloví svižné energické techno v podání těch nejpovolanějších djs i producentů jako Chris Liebing, Marco Bailey, Marco Carola, Umek, Clodagh, Christian Fischer, Murphy, Raul Mezcolanza, Cristian Varela, David Moleon, Oscar Mulero, Loktibrada, Toky, Boss, Regis, Takaaki Itoh, Go Hiyama, Hiroaky Iizuka a další. Jelikož energie a kreativita podaná zmíněnými interprety vystihuje její osobnost, zvolila si cestu DJingu a stala se tak součástí taneční elektronické hudby.

V roce 2008 díky svému zapálení pro muziku, využije svůj volný čas i příležitost na „trénink“ s nevyužitou aparaturou kamaráda a poznává tak kouzlo mixování. Jako trpělivej samouk je rozhodnutá ve vývoji mixování pokračovat dále a podílí se s přáteli na organizaci soukromých open air, které se staly zálibou a součástí dění. Koncem téhož roku se registruje na portálu českých, slovenských djs i producentů www.idj.cz a zveřejňuje své sety, které patřičně ocenili jak fanoušci, tak kolegové.

Po roce píle a následně několika pozvání do klubů si osvojila techniku a osobitý styl, jimiž během dalších vystoupení oslovila mnoho fanoušků stejného žánru v čechách na moravě i slovensku.

Zlomové okamžiky poznává díky jedinečné klubové noci s názvem Techno Beaty, kde se seznamuje se dvěma pražskými, ostřílenými djs Chudem a Šmukem z bookingu Duality Djs. Jelikož mají mnoho společného, včetně hudebního zaměření, příležitost na sebe nenechá dlouho čekat a od května 2010 se aktivně podílí na dalších dílech Techno Beatů jako další člen zmíněného bookingu.

 

http://soundcloud.com/calbee

http://mp3.sety.cz/calbee-decibel-106-4-6-2011-techno-fm-mp3.html