Corvin Dalek (HU/DE)

Jsou Djové, které netřeba představovat. Už dávno je velice dobře znáš a těšíš se na každé jejich vystoupení u nás. A Corvin Dalek je rozhodně jedním těch vyvolených! Na jeho vystoupení na Summer Of Love, Creamfields a bezpočtu dalších akcí se prostě nedá jen tak zapomenout. A co víc, Corvin se do srdcí českých klubberů a klubberek vepsal tučným písmem pro svou bezprostřednost, osobitost a radost, přímo sršící z každého jeho setu. A nyní se po dvou letech vrací, aby nás opět potěšil.

Pojďme si trochu osvěžit základní fakta. Corvin Dalek se narodil v Budapešti, nějaký čas dokonce žil v Čechách. Tehdy si ovšem ještě říkal Deaf Devil... Po přesunu do Berlína koncem 90. let začal používat svoje pravé jméno, ale ten ďáblík už v něm zůstal. První významný počit si na svůj účet napsal díky kompilaci "E for Europe" z roku 1999 na labelu MFS, kterou namixoval a koprodukoval. Vzápětí následovala další mixovaná kompilace "Assorted", jejíž třetí díl namixoval. Jako téma si zvolil Berlín v budoucnosti, nazval ji "Stadtansichten" a věnoval ji ‘trummerfrauen’, tedy ženám, které po 2. světové válce Berlín stavěly vlastníma rukama. Berlínský styl a témata mu už zůstaly. Když se v roce 2000 stal rezidentem velmi 'open minded' klubu Excess, byl už jen kousek od toho, aby jeho pumpující beaty a nadýchané rytmy našly spojení s dekadencí, která Berlín proslavila - a Wet'n'Hard byl na světě! Provokativní, emotivní, sexem nabitý a pulzující styl se stal jeho vizitkou a hlavní devízou, která ho proslavila po celém světě. V té době s Markem Reederem z MFS zakládá sublabel Flesh a začíná vydávat své desky. Z jeho velkých hitů si připomeňme minimálně ty největší: "Poundz & Penz", "Pornoground" či spolu s Bernandem Summerem z New Order nahraný "Crystal". Svoje ruce nechal spočinout také na bezpočtu remixů pro takové jako Destiny's Child, Faithless, New Order, John Selway, Da Hool, či klasiku "Der Klang der Familie" od Dr. Motte & 3Phase. A též vydal svou vlastní mixovanou kompilaci "Hot Kunst", svého času jedno z nejoblíbenějších CD u nás.

To už ale nazrál čas, aby vstoupil na trh s vlastní, skutečně vlastní kůží - v podobě dlouhohrajícího alba "I Am A Dalek" z roku 2003 na labelu Fresh. Kromě již provařených hitovek z minulých let tu najdete také pecky jako "I Like It 69", "Young People" nebo "Finger Lickin' Good".

Jako DJ se představil ve více než 30 zemích celého světa, podnikl několik turné, odehrál stovky vystoupení v klubech a na festivalech. Od Creamfields UK, Polska and CZ, po Summer Of Love, Homeland UK, Loveparade v Mexiku, San Franciscu a Berlíně, v Brimnghamském Goodskitchen, Gallery @ Thurnmills v Londýně, Privilege v Miami... Ne, nebudeme vypisovat, kde všude za ty roky hrál.

Corvinova kariéra se závratně rozjížděla, ale to, co viděl a zažíval kolem sebe ho ani trochu nenaplňovalo. Berlínská scéna propadla nudnému minimalu, nadšení z 90. let se vytratilo a vše začal ovládat tvrdý byznys. Corvin se tedy rozhodl pro změnu. V roce 2007 opustil label Flesh, i Berlín a přes Čechy odešel zpět domů, do Maďarska, aby se nakonec usadil v bavorských lesích v Passau. Z hektického světa Djingu a velkých párties se oddal novým zkušenostem a zážitkům uprostřed samoty a lesů. Brzy poté dokonce přestal hrát i jako DJ, naopak se začal věnovat videu a projekcím jako VJ. V roce 2009 se stal hlavním vizuálním umělcem na Electronic Music Event-Line v Roomi v Passau a expandoval ve svém video umění pod psedonymem PDT (Psychodaleko Digital Theatre). Poslední dva roky také pracoval na svém prvním filmu o jeho zkušenostech a poznatcích ze světa velkého byznysu, které si sám natáčel při svých velkých turné a na velkých festivalech, kde vystupoval. Co tam uvidíme ze Summer Of Love nebo Creamfields? Film vyjde v druhé polovině roku 2011 a bude obsahovat značné množství nového hudebního materiálu z Corvinovy produkce.

Po dvou letech pauzy v nahrávání a DJingu se v roce 2011 vrací Crovin Dalek na světovou scénu v plné síle. Už 1. února spustí stránku BizarreVision.net, určenou pro demosnímky a zjara zahájí svou činnost jeho nový label Fummelerum Company, kde jsou k vydání připraveny nové groovy 'n trippy tracky, které Ti řádně rozhýbají prdelí. Samosebou, nového vydání se dočkají též mnohé z Wet'n'Hard klasik...

Je nám ctí přivítat Corvina Daleka mezi prvními hned zkraje roku 2011, kdy 18. února vystoupí na párty GTFCKD v klubu Lávka v Praze.

Vice na: BizarreVision.net

www.myspace.com/dalekcorvin