Keeper

Obrázek keeper.jpg

Keeper vlastním jménem Jan Hejra se narodil v Jihočeském městě Tábor,ale již několik let žije v Praze.Jako Dj začal vystupovat již v útlém věku na školních parties,ale o elektronickou hudbu jako takovou se začal zajímat v 16ti letech,kdy navštívil svůj první festival Cosmic Trip, který patří dodnes k jeho nejoblíbenějším po všech stránkách. V roce 2000 se rozhodl zakoupit si své vlastní gramofony a začaly každodenní hodiny neúnavného hraní a pilování techniky. Z velké části se na stylu jeho hraní podepsala kompilace The Last Djz On Earth vydaná v roce 2001, která ho zaujala svou propracovaností, precizností mixů a výběrem skladeb. Postupem času se začal zajímat i o další styly než o samotné techno, a to hlavně electro a breakbeat, které se snaží vkládat do svých setů.V poslední době se také intenzivně věnuje i tvorbě vlastní hudby. Styl, který dnes hraje, by se dal nazvat funky fresh banging techno, doplněné scratchingem a efekty DJM 600. 

Mezi jeho oblíbené producenty patří Robert Hood, Chris McCormack, Jamie Bissmire, Heiko Laux, Dj Rok, Tosh Marcato, Terrence Fixmer, Antony Rother, Arthur Baker.. Za své oblíbené labely by mohl jmenovat například Tresor, M-Plant, Mterials, Gigolo, 50HZ, Potential.. 

Keeper prošel několika kluby v Praze a většinou klubů v Jižních Čechách, zahrál si také na dnes již legendárním Jihočeském festivalu Summer Expose, kde účinkoval Švédský Dj a producent Johan Bacto, dále na Summer Session, Evolution, Insomnia Stargate, Kinetic a další. Za dobu svého působení za gramofony měl možnost zahrát si po boku Dj’s jako Dj San,Nick Dunton,Technodeluxe, Ladida, Chris Sadler, Toky, Agent, Nika 77 a mnoho dalších.