Matimur

Obrázek 16357-103565016326182-100000180514925-95480-2377122-n.jpg

Martin Jeleček aka Matimur, narozen 11.12.1980 v Třebíči. Hudbu začal prociťovat již v raném mládí a již ve svých 13 letech si pořídil svuj první mixpult a začal zkoušet mixovat první nahrávky, které z té doby byli samozřejmě dostupné na kazetách. Hudbou  byl natolik okouzlen, že jen stěží  odolával, a proto se také rozhodl pořádat tzv. disko pro náctileté. Zprvu bylo však jisté, že v té době jeho nadšení mnoho lidí sdílet nebude, proto byl spíše označen za blázna, jenže situace se vyvíjela jinak, a to v 15 letech, kdy se svými kamarády navštivil svou první techno party v Břeclavi (což je dnes legendární
Dance Hal Koruna). Místní atmosférou byl natolik pohlcen, že ve zlomku vteřiny měl jasno, kam se jeho hudební vyhlídky budou ubírat... Doslova zhypnotizován kouzlem neomezenosti techna se mu vrylo do paměti tak silně, že po této akci podléhá tomuto stylu dodnes.

Své první gramofony pokřtil v roce 2000, což je ve stejnou dobu, kdy se začal plně věnovat i pořádáni akcí, jak klubovek tak i open airů. Za zmínku jistě stoji ty nejpovedenějši, mezi které patři: Letiště-open air, Beseda dance Hal, Imperium - warm up, nebo zasahující do současnosti Party Vibes. Nejen na této, ale i těch předešlých, měl tu čest vystoupit po boku mnoha zvučných jmen jeho oblíbenců, jako například Igor Pataky, Jerry, Paul Hubiss, Michal Poliak či mladé naděje progressivní scény Heaton. Mezi jeho nejuznávanější producenty patří: Akira Ishihara, Paul Mac, David Moleon, Takaaki Itoh a další jim podobní.

Hudbu vníma v celé její proměnlivosti a podobě, a proto prokláda mixy i modernímy fuzemy jiného stylu jako techhouse či techelectro a dalšími žánry, které nerad škatulkuje, ale jak už jsme vznesly, jeho molekuly krve se skládají z tvrdého a nekompromisního techna :-) A to je ten důvod, proč si své sety chystá dopředu tak, aby do nich mohl zahrnout co nejvice odnoží a tím tak získal jeho pestrost. Nyní  se začal plně věnovat i vlastní hudební produkci, s níž mu pomáhá nejenom  dlouholetý kamarád Jára Kolejka, ale se kterým rovněž začal tvořit projekt – INORGANIC. Do budoucna má o svých plánech jasno; chce se i nadále věnovat pořádaní akcí a splnit si svůj tajný sen, což je právě vydání onoho výše zmiňovaného projektu.
PRODUKCE- www.inorgan.ic.cz

 

Linky:

Linky booking- http://www.strobe.cz/Article.aspx?ID=125&IDc=4352

produkce- http://soundcloud.com/matimur

music- http://www.mixcloud.com/Matimur/